Sınav Parkuru Kuralları 4

04.01.2016
Sınav Parkuru Kuralları 4

Sınav Parkuru Kuralları

I Noktası Bahçearası Agorayolu - Mithatpaşa Caddesi Kavşağında Dikkat Edilecek Hususlar

14 - Palmiye ve Agora aAvm’leri arasındaki yoldan Mithatpaşa Cad. (Koçtaş önündeki cadde) çıkarken tatlı bir kavisle orta şeride girerek yerinizi almanız sağda bekleyen özel araçlar, taksi, dolmuş ve otobüslerin sizi dur kalk yapmaya zorlamalarından kurtaracaktır. (Yolun boş olması durumunda sağ şeridin kullanılması daha uygun olacaktır.)

İ Noktası Mithatpaşa Caddesi Migros Önü Trafik Işıkları Arası Dikkat Edilecek Hususlar

15 - Migros önündeki trafik ışıklarından sonra, yolun durumuna göre sınav bitiş noktasına kadar duran araç yoksa sağ sinyal, sağ ayna kontrolü, kör nokta kontrolünü yaparak sağ şeride geçiniz.

16 - Sınav bitiş yerine yaklaşınca sağ sinyalinizi vererek, iç dikiz aynanızdan arkadan gelen trafiği kontrol ettikten sonra mümkün olduğunca kaldırıma yakın, ancak lastiği sürttürmeden yaklaşarak yumuşak bir duruş yapınız.

J Noktası Koçtaş Girişi Sınav Bitiş Noktasında Dikkat Edilecek Hususlar

17 - Durur durmaz 4’lü sinyallerinizi yakınız, vitesinizi boşa alınız, el frenini çekiniz. (aracı park edilmiş şekilde terk etmeniz istenirse: camlar, radyo, farlar,4’lüler vb. sistemlerin kapatatılmasından sonra, kontak anahtarını geriye doğru çevirerek stop ediniz, düz yerlerde ve yokuş yukarı yerlerde vitesi 1’e, yokuş aşağı yerlerde aracın bırakılacağı zaman geri vitese takınız, direksiyonu yarım tur kadar sağa çevirerek emniyet tedbirlerini alacağınızı unutmayınız.)

18 - Araçtan inmeden önce kimliğiniz almayı untmayınız, araçtan inerken araçtakilere iyi günler dileyerek sol dikiz aynasından arakdan gelen trafiği kontrol ettikten sonra araçtan ininiz

19 - Sınavlar tamamlandıktan sonra sonucunu kurstan öğrenebilirsiniz

 

Tümü